Next Time: Македонски бенд со прв концерт во Германија

Next Time е македонски бенд, составен од близнаци, браќата Мартин и Стефан Филиповски. Бендот бил формиран во 2008 година и брзо стекна популарност во Македонија и други делови од Балканот. Тие се познати по своите енергични настапи во живо и заразливите поп-рок песни.

Next Time стекна национална популарност кога го претставуваа Македонија на Евровизија 2009 во Москва со песната “Нешто што ќе остане”. Иако не успеа да стигне до финалето, тие стекнаа многу обожаватели и меѓународно признание.

Откако настапија на Евровизија, Next Time објавија низа албуми и сингли и редовно настапуваа на турнеи низ Балканот и понатаму. Тие исто така учествуваа на различни музички натпревари и освоија бројни награди.

На 17 февруари 2024 година ќе одржат свој прв концерт во Германија, како дел од настан на Македонскиот Културен Центар “Македонско Сонце” во Дизелдорф. Карти може да се закажат преку следните контакт информации:

За повеќе информации за бендот, следете го Next Time на Instagram.